top of page
Vyhledat

Moje spolupráce se SeniorCentrem Slivenec

Dnes mi dovolte, abych věnovala prostor pro Realitní poradnu projektu, který mne v poslední době velmi nadchl a ráda bych se s Vámi o něj podělila.


V České republice je podle nedávných údajů České správy sociálního zabezpečení evidováno zhruba 2,4 milionů starobních důchodců. Mezi ně patří nejen aktivní senioři, prarodiče, kteří jsou obklopeni milující rodinou a pravidelně se společensky setkávají, ale také lidé, žijící často v izolaci a sami. O to více mne nadchla myšlenka, kterou mi zhruba před rokem představil ředitel SeniorCentra SeneCura ve Slivenci poskytující služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Spočívala ve vybudování několika nájemních bytů, které by citlivě propojily potřebu vlastního prostoru a soukromí se společenskou interakcí, která je v každém věku člověka nezbytná.

Rok se s rokem sešel a my se s panem Lukášem Stárkem setkali podruhé, tentokrát již v hotovém projektu - v krásných moderních bytech určených pro soběstačné seniory, které vznikly v jednom z křídel SeniorCentra ve Slivenci. Byty o dispozicích 1+kk a 2+kk jsou zařízeny účelně a vkusně, mají zbrusu novou kuchyňskou linku, polohovatelná lůžka, velká okna s výhledy do zahrady. Všechny byty mají též prostornou koupelnu a samozřejmostí je, že jsou bezbariérové. Byty jsou dostatečně velké a jsou určeny pro jednotlivce i páry.

Velký důraz je kladen právě na propojení soukromí a společenská setkávání. Zatímco byt je nájemcovou svatyní, společenská místnost, která na patře vznikla, je centrem komunikace. Senioři mohou využívat její prostor s knihovnou ke vzájemnému setkávání, mohou si zde vychutnat čaj nebo kávu, číst si, hrát hry nebo si povídat. Mají též možnost zapojit se do každodenního programu volnočasových aktivit i společenských akcí, které SeniorCentrum pravidelně pořádá. Další velkou výhodou je možnost zajištění zdravotní péče v podobě praktického lékaře či stomatologa, a aby bylo o nájemce postaráno se vším všudy, jsou pro ně připraveny i tříchodové obědy v jídelně SeniorCentra.

Ostatně, dům celého SeniorCentra není vůči svému okolí uzavřen, ale právě naopak, vybízí ke každodenímu setkávání, přirozené interakci s okolím, podporuje budování sociálních vztahů a mezigenerační propojování. Centrum domova tvoří krásná udržovaná zahrada vybízející k posezení, s tou pak sousedí hřiště dětské skupiny Hvězdička, která je určená pro děti od 2 let věku.

SeneCura SeniorCentrum Slivenec má v současnosti k dispozici 7 nájemních bytů a já věřím, že unikátních projektů jako je právě tento bude vznikat stále víc. Zaplňuje totiž obrovskou díru na trhu a dává prostor vychutnat si důstojné a příjemné stáří.


Děkuji Vám za přečtení, hezký den, Lucie

40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page